Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Velmi robustní zámek
    • Bezpečnostní klíče
    • těžký na převážení na kole (i když je přiložený držák)
    • krátký
    • obtížná manipulace

Díky přímým lamelám a ohnutí v kloubech je reálný montážní obvod mnohem menší, než by vyplývalo z uvedené délky. Délka je zde navíc změřena od konce lamely po konec tělesa zámku! Musel jsem jej vrátit, chtěl jsem kolo ve sklepě přichytit k trubce topení, ale zámek byl na tohle krátký. Vhodný tak akorát na obejmutí sedlové trubky a zadního kola... např. ke značce už by to šlo hodně natěsno.

• , zakoupeno v Bike-Eshop.cz

• vysoká bezpečnost
    • větší hmotnost, ale s tím se musí počítat, takže proti nic

zámek jsem si vybrala poto, že má vysoký stupeň zabezpečení
    určitě doporučuji.

Produkt nemá žádné parametry.

Zámek ABUS Bordo 6500, barva červená Skládací zámek na kolo s nejvyšším stupněm ochrany pro jízdní kola. Uzamykání klíčem, pevné ocelové pláty, nepoškrábe rám kola, délka 85 cm. V černé, červené a bílé barvě. Cyklistické zámky řady Bordo vynikají svou jedinečnou skládací konstrukcí. Díky ní se dají jednoduše přepravovat, jsou velmi praktické a odolné proti překonání. Každý rok je v České republice ukradeno několik tisíc kol. Zbavte se obav o Vaše kolo a pořiďte si některý z produktů firmy ABUS. V naší nabídce naleznete širokou nabídku lankových zámků, řetězových zámků a U-zámků pro Vaše kolo. Cyklozámky ABUS jsou vyráběny z kvalitních materiálů a jsou testovány v laboratořích ABUS. Právě díky tomu jsme Vám schopni nabídnout tu nejvyšší úroveň zabezpečení pro Vaše kolo. Kompletní specifikace: Vysoce pevnostní pláty o síle 5,5 mm jsou vyrobeny ze speciální tvrzené oceli Vysoká odolnost proti brutálním metodám otevření zámku Maximální flexibilita Jednoduchý transport v moderním pouzdře upevněném na rámu jízdního kola Patentovaný uzamykací systém ABUS X-Plus Kódová karta pro výrobu náhradních klíčů Celková délka 85 cm / váha 1580 g Security level 15 Firma ABUS používá u svých zámků značení "bezpečnosti" podle dosažené úrovně: Security level 1-4: Standardní zabezpečení Zámky s bezpečnostním stupněm mezi 1-4 poskytují základní ochranu proti krádeži a nejlépe se hodí pro oblasti s nízkým rizikem. Tyto zámky jsou často určeny pro použití na dětská kola, jako možnost dodatečného blokování (např. na zamčení přilby na kolo) nebo jako zámek pro zabezpečení elektroniky. Skvěle se hodí jako ochrana před tzv. náhodnými zloději. Security level 5-9: Extra zabezpečení Zámky s úrovní zabezpečení mezi 5–9 poskytují další úroveň bezpečí a jsou nejvhodnější pro oblasti se středním až nízkým rizikem krádeže a pro použití na zabezpečení jízdních kol, skútrů a motorek. Tyto zámky jsou také doporučeny pro dodatečnou možnost blokování v oblastech se zvýšeným rizikem krádeže (velká města, veřejná prostranství). Security level 10-15: Maximální zabezpečení Cyklistické zámky se stupněm mezi 10-15 nabízejí maximální ochranu a jsou určeny pro zabezpečení high-end jízdních kol, pro provoz v městských oblastech a pro použití v oblastech s vysokým rizikem krádeže. Stupeň 15 je pak maximální zabezpečení, které se nabízí v řadě cyklozámků. Produkty ABUS se vyrábějí v německých továrnách, procházejí náročnýmí testy v laboratořích a také jsou testovány celou řadou nezávislých institucí po celém světě.. Zakupte produkt Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85 z kategorie Sport | Cyklistika | Zámky na kolo od výrobce ABUS za cenu 2998.00 Kč.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Velmi robustní zámek
    • Bezpečnostní klíče
    • těžký na převážení na kole (i když je přiložený držák)
    • krátký

určitě doporučuji.

• Masivní, pevný, odolný
    • Nestandardní klíč
    • Zatím nepřekonaný
    • Praktický držák na trubku rámu
    • Trochu kratší, bývá problém zamknout kolo k silnější lampě
    • Kola, šlapky a sedlo je nutné případně zamknout zvlášť

Po odcizení kola jsem zakoupil nejlepší dostupný produkt, jaký jsem našel. V současné době jej střídavě používám na zamykání kola a motocyklu. Odolnost zámku jsem ověřil několikrát, když jsem se omylem rozjel na motorce se zamčeným kolem. Málem to urazilo brzdiče a chcíplo motor, na zámku pouze pár šrámů v oplastování, jinak bez poškození (ne nestalo se mi to jednou a ne není to skůtr)
    Zkoušku zlodějem jsem neprováděl, každopádně na youtube je několik pokusů o jeho překonání.